Zespół

Grzegorz Markowski

Vocal

»»


Piotr Urbanek

Gitara basowa

»»


Dariusz Kozakiewicz

Gitara

»»


Jacek Krzaklewski

Gitara

»»


Piotr Szkudelski

Perkusja

»»

Adam Galas

Management


Bogdan Olewicz

Perfect Poeta


Edward Lutczyn

Perfect Artysta


Wojciech Zieliński

Perfect Dyrygent

Adam Galas

Management

 

 
AG.JPG
galas.jpg

 

ADAM GALAS - impresario muzyczny, manager Perfect-u w latach 1997-2015 , dusza towarzystwa.


27.05.2015 roku zmarł po długiej chorobie w wieku 63 lat Adam Galas – długoletni manager Perfect-u i pomysłodawca wielu nowatorskich na polskim rynku muzycznym projektów takich jak „Perfect Symfonicznie“ (2002) czy sprzedaż albumu Perfect-u „Schody“ (2004) w internecie. Adam Galas współpracował ponadto z Polskim Stowarzyszeniem Jazzu (m.in.: Wały Jagiellońskie i Dżamble) , wystąpił gościnnie w filmach: "Córka marnotrawna" oraz "Pułapka" a także w serialach "Tylko miłość" i „Faceci do wzięcia“.


Po śmierci Adama Galasa w 2015 roku, zespół nie był w stanie nawiązać do swoich wcześniejszych sukcesów a ostatni studyjny album grupy „Muzyka“ nie spotkał się ze zbytnim zainteresowaniem Fanów i przejdzie do historii jako najmniej znaczący album studyjny w czterdziestoletniej historii kultowego zespołu.


Jesienią 2020 roku coraz bardziej sfrustowany nieprofesjonalnym sposobem prowadzenia zespołu przez Agnieszkę Jaworską grupę opuścił po ponad czterdziestu latach, jedyny obok Grzegorza Markowskiego muzyk z pierwszego kultowego składu Perfect-u, Piotr Szkudelski. Ostatnie dwa pożegnalne koncerty zespołu w 2020 roku odbyły się bez Piotra Szkudelskiego o czym Fani dowiedzieli się dopiero w dniu koncertów.

Pod koniec 2020 roku zespół zakończył działalność nie dokańczając trasy pożegnalnej w otoczce skandalu związanym z ubieganiem się o dotacje rządowe w wysokości pół miliona złoty przez Agnieszkę Jaworską. 15 listopada 2020 na oficjalnym Fan Page Patrycji Markowskiej (córki lidera zespołu Perfect) ukazalo się oświadczenie Grzegorza Markowskiego, w którym lider zespołu Perfect poinformował opinię publiczną, iż zespół nie miał zielonego pojecia o tym co robi management i że Agnieszka Jaworska starała się o dotacje rządowe wyłącznie dla siebie i bez wiedzy zespołu, tym samym odcinając się publicznie od działań Agnieszki Jaworskiej. Coraz bardziej sfrustrowany szkodliwą dla wizerunku zespołu Perfect działalnością managementu, lider zespołu Perfect Grzegorz Markowski zakończył ostatecznie współpracę z Agnieszką Jaworską a jego nową managerką została Ania Cieplicka (managerka Patrycji Markowskiej).


Jestem niemalże pewien, że gdyby zespołem zajmował się nieprzerwanie niezastąpiony Adam Galas, Perfect istniałby do dzisiaj i to w pełnym składzie z Piotrkiem Szkudelskim a atmosfera w zespole też byłaby całkiem inna. Adam Galas, który był duszą towarzystwa, profesjonalizm w prowadzeniu zespołu którego zabrakło po jego śmierci, pozytywne nastawienie do świata oraz dowcipy na zawsze pozostanie (pozostaną) w naszej pamięci.


Opracowanie:
Marius Lenarczyk

©2004-2024 Marius Lenarczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Odtwarzacz Multimedialny [#]