Zespół

Grzegorz Markowski

Vocal

»»


Piotr Urbanek

Gitara basowa

»»


Dariusz Kozakiewicz

Gitara

»»


Jacek Krzaklewski

Gitara

»»


Piotr Szkudelski

Perkusja

»»

Adam Galas

Management


Bogdan Olewicz

Perfect Poeta


Edward Lutczyn

Perfect Artysta


Wojciech Zieliński

Perfect Dyrygent

Bogdan Olewicz

Perfect Poeta

 

Urodzony 28.06.1946 roku. Jeden z najbardziej znanych polskich autorów tekstów piosenek oraz autor tekstów zespolu Perfect -wybitny poeta rocka.

W latach 80 w tekstach swych zawarł ponadpokoleniowe problemy które powstawały w czasie ogromnej frustracji i w oczekiwaniu z nadzieją na lepsze zmiany w Polsce. Polityczno-społeczne przemiany w Polsce na przełomie lat 1980 - 1982 miały niewątpliwy wpływ na jego treści piosenek a młodzież problemy te zawarte w tekstach Perfectu mogła wykrzyczeć i wyśpiewać. Sztandarowe piosenki jak "Chcemy być sobą", śpiewane były przez publiczność na koncertach słowami "Chcemy bić ZOMO" czy  "Nie bój się tego wszystkiego" ("Nie bój się tego Jaruzelskiego") jako rodzaj manifestacji przeciwko ówczesnej sytuacji w Polsce a "Autobiografia" do której słowa napisał 36-letni wówczas Bogdan Olewicz, stała się nieformalnym Hymnem Polskiego Rocka.

Bogdan Olewicz to autor kilkuset utworów, wśród których są takie przeboje jak: "Autobiografia", czy "Nie płacz Ewka". Oprócz Perfect-u piosenki do słów Olewicza znalazły się w repertuarze m.in. Anny Jantar, Maryli Rodowicz, Wojciecha Gąsowskiego, Andrzeja Rybińskiego, Krystyny Prońko, zespołów:  Budka Suflera czy Lady Pank.
bo.jpg 2.jpg B.O.jpg
b.olewicz.jpg bo1.jpg zlotedzioby2..jpg
©2004-2024 Marius Lenarczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Odtwarzacz Multimedialny [#]