Byli członkowie

Basia Trzetrzelewska

śpiew

(1978-80)  


Ewa Konarzewska

śpiew

(1978-80)  


Paweł Tabaka

keyboard

(1978-79)  


Wojciech Morawski

perkusja

(1978-80)


Zdzisław Zawadzki

gitara basowa

(1978-82)  


Mieczysław Jurecki

gitara basowa

(1989-91)  


Zbigniew Hołdys

gitara / śpiew

(1978-91)  


Andrzej Nowicki

gitara basowa

(1982-87 / 1993-98)  


Andrzej Urny

gitara

(1982-87 / 1993-94)  


Ryszard Sygitowicz

gitara

(1980-81 / 1993-97)


Krzysztof Patocki

perkusja

(06-07.2006)  


Sławomir Puchała

perkusja

(06-07.2006)  

Menago

Krzysztof Konarzewski

manager

(1981-83, 1994)


Seweryn Reszka

manager

(1987, 1993/94)

Realizatorzy nagrań

Wojciech Przybylski

realizator nagrań

"Perfect"
"Live"
"Unu"
"Perfect Symfonicznie"


Jarosław Regulski

realizator nagrań

"Perfect"
"Live"
"Unu"
"Geny"


Piotr Brzeziński

realizator nagrań

"Katowice Live Spodek´94"


Alek Galas

realizator nagrań

"Katowice Live Spodek´94"


Wojtek Siwiecki

realizator nagrań

"Katowice Live Spodek´94"


Andrzej Karp

realizator nagrań

"Live 2001"
"Schody"


Andrzej Puczyński

realizator nagrań

"Schody"


Grzegorz Piwkowski

realizator nagrań

"Śmigło"


Piotr Laskowski

realizator nagrań

"Schody"


Piotr Zygo

realizator nagrań

"Live 2001"


Rafał Paczkowski

realizator nagrań

"Jestem"
"Geny"


Winicujsz Chróst

realizator nagrań

"Śmigło"


Włodzimierz Kowalczyk

realizator nagrań

"Śmigło"

Biografia

Perfect Super Show and Disco Band (1978)

3.jpg

W 1978 roku w Warszawie z inicjatywy perkusisty Wojciecha Morawskiego (eks- m.in. Breakout).  Basisty Zdzisława Zawadzkiego (eks- "Breakout"), keyboardzisty Pawła Tabaki, wokalistek Ewy Korczynskiej-Konarzewskiej i Barbary Trzetrzelewskiej (eks- "Alibabki") powstała grupa wokalno - instrumentalna, do której wkrótce dołączył wokalista i gitarzysta Zbigniew Hołdys (eks- m.in. "Kwiaty Warszawy, "Rh-" i "Dzikie Dziecko"). W tym składzie zespół występował głównie w warszawskich lokalach rozrywkowych i w ośrodkach polonijnych w USA, przyjmując w tym celu nazwę "Perfect Super Show And Disco Band". Zespół towarzyszył także znanym gwiazdom, m.in. Annie Jantar i Halinie Frąckowiak.

W roku 1979 odeszła Barbara Trzetrzelewska, która później - jako Basia - (w roli wokalistki Matt Bianco) oraz solistki zrobiła światową karierę, co nie udało się żadnemu innemu polskiemu wykonawcy z kręgu muzyki rozrywkowej. Pierwszych rockowych nagrań - "Co się stało z Magdą K.", "Jego nie ma", "Nie ma mogiły rock and rolla" - PERFECT dokonał jeszcze pod koniec lat 70, ale na płyty trafiły one dopiero ponad dziesięć lat później, przede wszystkim na firmowany nazwą grupy zbiór "1977-1991 Historie nieznane" (1993), w rzeczywistosci dokumentujący artystyczne dzieje Hołdysa.

Narodziny "Perfect"-u (1980)

perf.jpg

Na jesieni 1980 grupa pod artystycznym wpływem Zbigniewa Hołdysa zaczęła powoli przybierać rockowy charakter, aby w 1980 roku zdecydowanie przekształcić się w zespół rockowy o nazwie PERFECT.

Pierwszy koncert grupy w składzie:  Zbigniew   Hołdys (gitarzysta, wokalista, lider), Grzegorz Markowski (wokalista, wcześniej śpiewający m.in w Teatrze Na Targówku i warszawskich hotelach "Victoria" i knajpach "Europejski", "Bristol" ,"Czarny Kot", w 1978 reprezentant Polski na festiwalu w irlandzkim Castlebar, ex m.in. -VOX), Ryszard   Sygitowicz (gitarzysta, eks- Dzikie dziecko), Piotr Szkudelski (perkusista, eks- Dzikie Dziecko, potem grupa Martyny Jakubowicz, Jajco i Giganci, Emigranci), Zdzisław   Zawadzki (gitarzysta basowy) miał miejsce w sylwestra 1980 roku w warszawskim klubie studenckim Stodoła.

W tym składzie PERFECT stał się na początku lat osiemdziesiątych najpopularniejszą grupą rockową w Polsce.

BogdanOlewicz_small.jpg
Autorem tekstów większości utworów jest Bogdan Olewicz, który w zawarł w nich ponadpokoleniowe problemy. Problemy te, które powstawały  w czasie ogromnej frustracji i w oczekiwaniu z nadzieją na lepsze zmiany w Polsce, młodzież mogła wykrzyczeć i wyśpiewać. Polityczno-społeczne przemiany w Polsce na przełomie lat 1980 -1982 miały niewątpliwy wpływ na treści piosenek zespołu.

Sztandarowe piosenki jak "Chcemy być sobą", śpiewane były przez publiczność na koncertach słowami "Chcemy bić ZOMO" czy "Nie bój się tego wszystkiego" ("Nie bój się tego Jaruzelskiego") jako rodzaj manifestacji przeciwko ówczesnej sytuacji w Polsce, "Autobiografia" natomiast stała się nieformalnym Hymnem Polskiego Rocka.

W 1981 roku zespół odbył bardzo wiele samodzielnych koncertów, m.in. w Kielcach , gdzie przed euforycznym tłumem zmuszony byl schronić się w piwnicy  lub w Toruniu , gdzie ciężaru fanów nie wytrzymały gałęzie drzew okalających amfiteatr. Zespół wziął udział w najważniejszych imprezach rockowych w Polsce, m.in.: Rock Arena w Poznaniu, Rock w Opolu, Festiwal Muzyki Rockowej w Jarocinie,  Rock Jamboree w Sali Kongresowej w Warszawie oraz nagrał pierwszy singiel  z utworami: "Chcemy być sobą", "Coś się dzieje w mej biednej głowie", "Bla,bla,bla" i "Nie płacz Ewka".

Perfect.jpg

W 1981 roku zespół Perfect nagral pierwsza płytę dlugograjacą pod nazwą "PERFECT", która sprzedała się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy !!!

43.jpg
W 1982 skład grupy uległ zmianie: Andrzej Nowicki -gitarzysta (eks- Mech i Irjan), zastąpił Zdzisława Zawadzkiego a Andrzej Urny - gitarzysta (eks- Dzem i Krzak), Ryszarda Sygitowicza. Zmiany te jednak nie wpłynęły na pozycję grupy a nagrane na singlu utwory "Pepe wróć" i "Opanuj się" stały się wielkimi przebojami.
LIVE_(1982).jpg
Jesienią 1982 roku zostały zarejestrowane dwa koncerty grupy w klubie Stodoła  z których powstała świetna koncertowa płyta "LIVE".
UNU_(1983).jpg
Większość piosenek z tej płyty została ponownie nagrana w wersjach studyjnych i ukazała się w 1983r na płycie pt: "UNU".

Koniec... (1983)

46.jpg

W marcu 1983 roku po wspaniałym koncercie w klubie Stodoła, podczas konferencji prasowej zniechęcony Zbigniew Holdys ogłosil decyzję o rozwiązaniu zespołu Perfect, który koncertował jeszcze do czerwca 1983. Ostatni koncert zespół zagrał na festiwalu w Opolu 83.

 

Przez cztery lata każdy z członków zespołu usiłował działać indywidualnie ale bez znaczących rezultatów artystycznych.

"Perfect Day" (1987)

a.jpg
W 1987 roku Perfect powrócił na scenę i wystąpił w ramach "Perfect Day" – w składzie osobowym z płyty "LIVE"- na trzech wielkich koncertach : w Hali Oliwii w Gdańsku, Spodku w Katowicach i na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie. "Perfect Day" zgromadził na warszawskim Stadionie X-lecia około 50 tysięcy osób, gdzie pobito rekord, jeśli chodzi o ilość przyciągniętych ludzi na polskiego artystę.

Na tym ostatnim koncercie sprzedawano wejściówki na koncert zespołu w 2000 roku ale niestety okazało się, że ponowne spotkanie muzyków w tym składzie jest niemożliwe...

Reaktywacja i ponowny koniec (1989-1992)

cbgb.jpg

W 1989 roku Hołdys reaktywował Perfect bez wokalisty Grzegorza Markowskiego w składzie:   Zbigniew Hołdys (śpiew, gitara), Piotr Szkudelski (perkusja), Mieczysław Jurecki -m.in.-Budka Suflera (gitara basowa), Jacek Krzaklewski (gitara) i wyjechał do USA, gdzie zagrał szereg koncertów w amerykańskich klubach w Nowym Jorku, Los Angeles (Whiskey Go Go) i San Francisco.

4 stycznia 1990 roku Perfect wystąpił jako pierwszy zespół z Europy Środkowej w legendarnym klubie CBGB's (Nowy Jork). Skutkiem koncertów granych wyłącznie dla amerykańskiej publiczności były znakomite recenzje w mediach (telewizja ABC, dziennik New York Times, magazyny "Newsweek", "Village Voice", i "Spin"). Z tego okresu pochodza m.in. anglojęzyczne wersje utworów "Po co?" ("What For"), "Niewiele Ci mogę dać" ("I wish I could give you more") oraz "Ale w koło jest wesoło" ("Golly Gee The Ball is Rolling") nagrane w Studio Platinium Island przez Boba Musso -producenta Metallici, Iggy Popa, Micka Jaggera.

Perfect (1993-2000)

07.jpg
Stale nadchodzące propozycje koncertów spowodowały, że grupa reaktywowała się w 1993 roku w składzie: Grzegorz Markowski (śpiew), Piotr Szkudelski (perkusja), Andrzej Nowicki (gitara basowa), Ryszard Sygitowicz (gitara), Andrzej Urny (gitara). Hołdys nie przyjął propozycji dołądzenia do Perfectu, który reaktywowano z myślą o występach dla Polonii w Kanadzie pod nazwą Perfect Band.

Po powrocie z Kanady, w dniu 8 stycznia 1994 roku Perfect przypomniał o sobie wspaniałym koncertem w katowickim Spodku, wydanym potem na krążku "Katowice Spodek Live ’94". Zachęcony reakcją publicznosci zespół, zagrał na różnego rodzaju festiwalach. Ponadto wyjechał na koncerty do Francji, Niemiec, Belgii i USA.
JESTEM_(1994).jpg

Miejsce Andrzeja Urnego zastąpił wkrótce Jacek Krzaklewski (eks- "Test", "Pakt", "Romuald i Roman", "Spisek", "Stalowy Bagaż" oraz "Banda i Wanda"). Rok później ukazała się znakomita płyta "Jestem"(1994). W tym okresie Perfect występował na różnych koncertach i festiwalach m.in. "Giganci rocka"", a także w Opolu w "Premierach i przebojach".

GENY_(1997).jpg
W październiku 1996 r. zespół Perfect zakończył prace nad nowym albumem "Geny" (premiera październik 1997). Album doczekał się złotej płyty, a zespół po raz drugi udowodnił, że i bez Hołdysa dają sobie wspaniale radę. W roku następnym podczas targów INTERMEDIA '97 w Poznaniu, koncert grupy emitowany był na żywo w sieci Internet. W 1998 roku Sygitowicza zmienił Dariusz Kozakiewicz  (m.in eks- "Test", "Breakout", "Świadectwo Dojrzałości", "Jajco i Giganci", "Universe"), który ze względu na styl gry (tzw. "wioślarz") do dziś nazywany jest polskim Hendrixem.
SMIGLO_(1999).jpg
W jakis czas potem miejsce gitarzysty basowego Andrzeja Nowickiego zajął Piotr Urbanek (m.in eks- "Roxa", "Human", "Tadeusz Nalepa", "Syndia", "Kasia Kowalska", "Lady Pank"). 20 września 1999 r. wyszła płyta "Śmigło" nagrana w składzie: Grzegorz Markowski (śpiew), Piotr Szkudelski (perkusja), Piotr Urbanek (gitara basowa), Jacek Krzaklewski (gitara), Dariusz Kozakiewicz (gitara).

(2001-2005)

LIVE2001_album.jpg
1 stycznia 2001 roku zespół wydał nową płytę koncertową "Live 2001", która była ukoronowaniem 20-letniej koncertowej działalności zespołu. Nagrania pochodziły z trzech koncertów zarejestrowanych latem 1999 r. W celu urealistycznienia koncertu, płyta nagrana została w technice Dolby Sorround Pro-Logic -była to  pierwsza tego typu realizacja nagrania live w Polsce.
PERFECT_SYMFONICZNIE_(2002).jpg
Grupa poszukuje tez nowych środków wyrazu artystycznego czego dowodem jest płyta zespołu „Perfect – symfonicznie” (2002) nagrana z Polską Orkiestrą Radiową na której znalazły sie głównie orkiestrowe wersje znanych przebojów. "Perfect Symfonicznie" to album na którym znalazło się piętnaście utworów zespołu Perfect w nowych aranżacjach wybitnych muzyków: Wojciecha Karolaka, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Pawła Betleya, Grzegorza Piotrowskiego, Wojciecha Zielińskiego, Adama Sztaby i Wiesława Pieregorólki. Album "Perfect Symfonicznie" był nominowany do Fryderyka 2002 i uzyskał status platynowej płyty już po dwóch tygodniach sprzedaży, bijąc dotychczasowy rekord na polskim rynku muzycznym. Był to pierwszy album w Polsce na którym połączono muzykę rockową z brzmieniem orkiestry symfonicznej. Płytę nagrano w legendarnym studiu Polskiego Radia S4 z udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Wiesława Pieregorólki.
Grzegorz_Wawa.jpg
W poniedziałek, 13 października 2003 roku, około ósmej rano, przy rondzie Dmowskiego w Warszawie, zespół Perfect zagrał koncert na dachu budynku "Cepelii". Happening, wzorowany na słynnym pomyśle zespołu The Beatles ze stycznia 1969 roku. Koncert Perfect-u, zakończył się aresztowaniem przez policję wokalisty Grzegorza Markowskiego którego zatrzymano za zakłócanie porządku publicznego:-))
SCHODY_(2004).jpg
1 kwietnia 2004 roku zespól Perfect wydal rewelacyjną płytę "Schody" którą promował tego samego dnia koncertem w Warszawskim Klubie Studenckim - Stodoła. Wcześniejsze zapowiedzi o rozwiązaniu grupy 1 kwietnia okazaly sie primaprilioswym żartem.
Perfect_nagroda_Internet2004.jpg
Ciekawostką jest fakt, że zespół Perfect jako pierwszy polski wykonawca zdecydował sie na wydanie premierowej płyty wyłącznie w Internecie.

Za odważny ten krok zespół został nagrodzony specjalną nagrodą i otrzymał statuetkę Światowego Dnia Telekomunikacji, która otrzymują wyłącznie osoby i  instytucje szczególnie zasłużone dla polskiej teleinformatyki.
Schody_vinyl.gif
Na gwiazdkę 2004 roku zespół Perfect sprawil fanom niespodziankę wydając "Schody" ponownie, tym razem  w wersji sklepowej w dwóch egzemplarzach: na płycie kompaktowej ...oraz na dołączonej do niej czarnej płycie tzw. winylu.

Zespół Perfect nadal koncertuje z ogromnym powodzeniem, nagrywa płyty, występuje w programach telewizyjnych, bierze udział w najbardziej znaczących imprezach muzycznych w kraju, również charytatywnych, występuje też za granicą.
Ukraina24.jpg
28 listopada 2004 roku na znak solidarności z narodem ukrainskim zespół Perfect wystąpił na Placu Niepodleglosci w stolicy Ukrainy - Kijowie, gdzie przy niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych wykonał na mrozie utwory: " Idź Precz", " Niepokonani" i "Chcemy być sobą".
Perfect_Aichi2005_small.jpg
W 2005 roku Perfect występował m.in. na EXPO 2005 w Japonii, odbył trasę koncertową po Australii, a 17 września wziął udział w specjalnym koncercie "Droga do Wolności" w Brukselii przygotowanym z okazji 25-lecia obchodów Solidarności. W październiku 2005 Perfect wyruszył na Trasę Koncertowa po USA, wystąpił także na odnowionym po 25 latach Festiwalu Rockowisko w Łodzi oraz w Wiedniu.
Grzegorz_Markowski_Scorpions.jpg
Warty wspomnienia jest występ wokalisty zespołu Perfect Grzegorza Markowskiego na Festiwalu Telewizji TVN Sopot 2005 gdzie w duecie z niemieckim zespołem The Scorpions przy piosence "Wind of change" zaśpiewał jej fragment w języku polskim.

(2006-2007)

06.JPG
W 2006 roku zespól Perfect obchodził 25 lecie działaności artystycznej. Podczas koncertu jubileuszowego na Festiwalu Jedynki w Sopocie 4 sierpnia 2006 roku znani polscy artyści wykonali największe przeboje zespołu Perfect.

Z zespołem gościnnie wystąpili byli gitarzysci zespołu Perfect: Ryszard Sygitowicz oraz Andrzej Urny (Zbigniew Hołdys odrzucił zaproszenie) a także: Patrycja Markowska, Ryszard Rynkowski, Kayah, Bracia Cugowscy, Maciej Silski, Urszula, Hanna Banaszak, Małgorzata Ostrowska, Trio Big Stars (Lora Szafran, Beata Bednarz, Patrycja Gola) a koncert poprowadził znany wszystkim z Radiowej Trójki - Marek Niedźwiecki.

 

zloty_mikrofon2006.jpg
Podczas "Jubileuszowego Koncertu" zespół otrzymał od Zarządu Polskiego Radia "Statuetkę Złotego Mikrofonu" przyznawaną za wybitne zasługi dla radia publicznego.
zloto_symf.jpg
Podczas "Gali Asów EMPiKu 2006" która miała miejsce w warszawskiej Sali Palladium 07.02.2007 roku, zespół Perfect otrzymał złotą płytę za album "Perfect Symfonicznie". Złote płyty otrzymali członkowie zespołu Perfect oraz Bogdan Olewicz (autor tekstów),  Adam Galas (menadżer zespołu) i Wiesław Pieregorólka (Orkiestra Polskiego Radia).
Rockarena2007.gif
Ponadto w lutym 2007 zespół  Perfect wystąpił w roli głównej gwiazdy podczas reaktywowanego Festivalu Rock Arena 2007 w Poznaniu oraz 16 marca w londyńskim "Hammersmith Palais" z okazji 3 urodzin tygodnika Cooltura.
dvd_stodola.jpg
11 kwietnia zespół Perfect wystąpił w warszawskim klubie Stodoła a koncert zarejestrowany został na potrzeby DVD zatytułowane "Z wtorku na środę", które ukazało się w sprzedaży w niespełna dwa miesiące od daty koncertu. W warszawskiej "Stodole" z Perfect-em wystąpił gościnnie Ryszard Sygitowicz w utworach "Kołysanka dla nieznajomej" (gitara) oraz "Niewiele Ci mogę dać" (piano).
breakout.jpg
9 czerwca Perfect wystąpił na Festiwalu Breakout 2007 w Rzeszowie pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Ponadto Perfect był główną gwiazdą letniej trasy "Lata z radiem 2007" która przebiegała przez 21 miejscowości w tym dwa miasta poza granicami Polski Lwów oraz Wilno.
perfect_platinum.jpg

Pod koniec października 2007 na rynku pojawiła się wydana przez Polskie Radio specjalna, limitowana edycja płyty "Perfect Symfonicznie-Platinum". Wydawnictwo poprzedził koncert  zespołu Perfect w warszawskiej Sali Kongresowej z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Wiesława Pieregorółki. Koncert transmitowany był na żywo na antenie I Programu Polskiego Radio. Oprócz utworów które znalazły się na pierwszej płycie "Perfect Symfonicznie" w 2002 roku, znalazło się nowe nagranie - "Póki mam jeden sen" z muzyką Filipa Siejki i słowami Bogdana Olewicza. 

IMg_2155.jpg

21.11.2007 podczas koncertu w warszawskim Klubie "Stodoła" zespół Perfect otrzymał złotą płytę za DVD  - "z wtorku na środę".

c.jpg

17 listopada Perfect wystąpił w wypełnionej po brzegi König-Pilsener-Arena w Oberhausen (Niemcy) gdzie przy kilkunastutysięcznej publiczności zagrał wspaniały koncert.

DSC_.jpg

16 grudnia Perfect wystąpił w kościele w Rzymie (koncert  "Spełnić choć jedno marzenie" transmitowała TVP Polonia) podczas którego zespół wykonał kolędy w specjalnych akustycznych aranżacjach (podczas koncertu wystąpiła także Małgorzata Kożuchowska). Cel koncertu był charytatywny i miał na celu zebranie środków na modernizację Państwowego Domu Opieki Społecznej w Brańszczyku.

03.jpg

20 grudnia Perfect z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Wiesława Pieregorółki wystąpił ponownie w warszawskiej Sali Kongresowej. Rok 2007 Perfect zakończył przy ponad 200.000 publiczności koncertem "Sylwester pod dobrą gwiazdą" 31 grudnia na wrocławskim Rynku.

(2008-2009)

W roku 2008 Perfect zagral wiele koncertów z Orkiestrą Symfoniczną i występował głównie na terenie kraju. Na wiosnę 2008 roku podczas koncertów Fani mogli usłyszeć nowy utwór zespołu "Paradoks".

rock_loves_chopin_singel.jpg

Członkowie zespołu Perfect brali udział także w innych projektach: Grzegorz Markowski wystąpił gościnnie wraz z córka Patrycją na albumie "Rock loves Chopin" (z utworami Fryderyka Chopina
w nowych rockowych aranżacjach) a Dariusz Kozakiewicz na albumie zespołu Homo Twist "Matematyk" oraz na albumie "W hołdzie Tadeuszowi Nalepie".

 

Ponadto na płycie "Hey Jimi - Polskie gitary grają Hendrixa" wystąpili gościnnie Ryszard Sygitowicz oraz Zbigniew Hołdys -byli członkowie zespołu Perfect.

DSC_0089.jpg

15 czerwca na nowo powstałej nowosolskiej Aleji Gwiazd dłoń perfekcyjnie odcisnął Grzegorz Markowski. 2 sierpnia zespół Perfect był główną gwiazdą podczas Zlotu Klubu Kultury 2008 w Wêdryñskim Parku (Czechy).

DSCF0987.jpg

14 sierpnia Perfect wystąpił podczas koncertu poparcia dla zaatakowanej przez Rosję Gruzji w warszawskim "Parku Wolności" gdzie wykonał utwory "Oddech Rosji" oraz "Chcemy byc sobą". Koncert transmitowała na żywo TVP.

DSC09667.jpg

31 sierpnia Perfect wystąpił u boku Filharmonii Bałtyckiej jako główna gwiazda podczas
Finału Festiwalu Solidarności na terenie Stoczni Gdańskiej.

zlote_dzioby_2008.jpg

10 listopada podczas rozdania nagród polskiej muzyki Radio Wawa "Złote dzioby 2008" w warszawskiej Sali Kongresowej zespół Perfect odebrał nagrodę "Super dzioba" !

Rok 2008 zespół zakonczył koncertem sylwestrowym na Jasnych Błoniach w Szczecinie.

Monachium_16.01.2009_036.jpg

16 stycznia 2009 roku Perfect  wystąpił w wypełnionej po brzegi Muffathalle w Monachium. Koncert pod hasłem "United in Rock" miał na celu nadanie impetu polsko niemieckiemu dialogowi poprzez prezentację polskiej muzyki rockowej.

Festiwal_Breakout.jpg

19 stycznia 2009 roku ukazało się DVD poświęcone pamięci Tadeusza Nalepy oraz Miry Kubasińskiej będące zapisem koncertu który miał miejsce podczas Festiwalu Breakout w rzeszowskiej Hali Podpromie w czerwcu 2007 roku a podczas którego wystąpił m.in. zespół Perfect.

IMG_2769.jpg

31 marca zespół Perfect był gwiazdą Anty-Fest Finału 2009 który miał miejsce w warszawskim Hard Rock Cafe.

 

Koncert transmitowało na żywo Antyradio.

IMG_2827.jpg

4 czerwca Perfect wystąpił podczas koncertu "20 lat wolności" upamiętniającego pierwsze w powojennej Polsce wolne wybory parlamentarne.

 

Koncert transmitowała z warszawskiego Placu Teatralnego na żywo Telewizja Polsat.

woodstock2009a.jpg

Podczas koncertu jubileuszowego "40 lat Woodstocku" w Kostrzynie nad Odrą Dariusz Kozakiewicz wykonał na gitarze Mazurka Dąbrowskiego (Star Spangled Banner - Jimi Hendrix).

archiwum_polskiego_radia_vol20_2009.jpg

 

We wrześniu na rynku ukazał się dwupłytowy album z serii "Z Archiwum Polskiego Radia" na którym znalazły się dwa koncerty zespołu Perfect zarejestrowane w 1981 roku podczas Festiwalu Polskiej Piosenki’81 w Opolu oraz na Rock Jamboree 81 w warszawskiej Sali Kongresowej.

 

Perfect_Symfonicznie2009.jpg

 

19 października ukazało się DVD "Perfect Symfonicznie", zawierajce koncert Perfect-u z Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego który odbył się 26 kwietnia 2009 roku we wrocławskiej Hali Stulecia (Ludowej). Wydawnictwo uzyskało w dniu premiery status Złotej Płyty!

 

 

(2010-2012)

13.03.2010_Spodek.jpg

W 2010 roku Perfect obchodził swoje 30-urodziny. Urodzinowy koncert pod nazwą "Odlotowy koncert"  miał miejsce 13 marca 2010 roku w wypełnionym po brzegi katowickim Spodku i był pierwszym tego typu koncertem w Polsce.

 

Koncert na niezwykłej scenie i w niezwykłej oprawie w trzech częściach akustycznej, rockowej i symfonicznej.

Markowski-Sygitowicz.jpg

 

 

26 marca 2010 roku na rynku ukazał się wspólny album Grzegorza Markowskiego i Ryszarda Sygitowicza zatytułowany "Markowski&Sygitowicz".

koncert_gwiazd_Essen.jpg

W 30 roku swojej działalności artystycznej Perfect nie zwolnił tempa czego efektem były koncerty w wielu miastach Polski oraz poza granicami kraju m.in w USA ( NY i Chicago), Kanadzie (Toronto) oraz w Niemczech podczas trzeciej edycji "Koncertu Gwiazd" w Essen.

perfect_xxx.jpg

 

9 listopada 2010 miała miejsce premiera nowego studyjnego albumu zespołu zatytułowanego "XXX" na którym znalazło się 11 nowych utworów. Nowy album zwiastował utwór "Raz po raz (straszą nas)".

razporaz2.jpg
W grudniu 2010 miała miejsce premiera clipu do utworu "Raz po raz" (straszą nas) promującego album "XXX.
p1120631.jpg
Podczas koncertu w warszawskim "Klubie Stodoła" 19 lutego 2011 r. Perfect otrzymał "Złotą Płytę" za album "XXX".

 

opole_gwiazda.jpg

Podczas 48 KFPP Opole 2011 Perfect wystąpił w koncercie "Perfect i przyjaciele" a w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki na opolskim Rynku została odsłonięta gwiazda zespołu Perfect.

 

 

 

ue.jpg

1 lipca Perfect wystąpił podczas koncertu z okazji Inauguracji Polskiej Prezydencji w UE który miał miejsce na na warszawskim Placu Defilad.

DSC01148.jpg

23 lipca Perfect zagrał w ramach obchodów Dni Św. Kingi w Wieliczce. Wedle szacunków organizatorów na koncert Perfect-u przybyło ok. 20 tys. osób !  

 

50.jpg

30 lipca 2011 Perfect wystąpił na 30 Festiwalu Piknik Country w Mrągowie. Koncert wyemitowała na żywo TV Polsat. 28 sierpnia Perfect wystąpił podczas imprezy "Hity na czasie 2011" w Bydgoszczy.

 

 

clip_czy_to_ja2.jpg

Na początku grudnia 2011 miała miejsce premiera drugiego teledysku promującego album "XXX" do utworu "Czy to ja".

 

 

 

 

IMG_0106.jpg

Rok 2011 Perfect zakończył koncertem sylwestrowym w Poznaniu pod Stadionem Miejskim przy ul. Bułgarskiej.

 

 

Bruksela05.05.12.jpg

W 2012 roku Perfect koncertował m.in w Belgii (Bruksela) oraz w Szwecji (Sztokholm). Zespół wystąpił także jako główna gwiazda podczas VI Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty (sierpień 2012).

 

sopot2012.jpg

25 sierpnia 2012 w ramach Festiwalu Sopot Top Of The Top odbył się koncert z okazji 50-tych urodzin legendarnej brytyjskiej grupy The Beatles podczas którego Perfect wykonał utwór "Yesterday".

 

 

Sztokholm_07.10.12.jpg

 

7 października 2012 Perfect wystąpił w stolicy Szwecji Sztokholmie.

 

 

 

2012_12-0456.jpg

18 grudnia 2012 roku podczas Gali z okazji 20-lecia Telewizji Polsat w Teatrze Wielkim w Warszawie wystąpił Perfect. Koncert transmitowała na żywo Telewizja Polsat.

 

 

 

Perfect.jpg

25 marca 2013 na rynku ukazała się długo oczekiwana reedycja pierwszego, kultowego albumu zespołu Perfect tzw.  „Bialego albumu“ w wersji kompaktowej na CD. Na albumie znalazły się dodatkowo utwory "Pepe wróć“, „Po co“ i „Opanuj się“.

 

 

Ponadto ukazał się także dwupłytowy album winylowy pt.  „Perfect”: album z bonusami „Pepe wróć“, „Po co“  i „Opanuj się“.

Reedycja "Białego albumu" pokryła się najpierw złotem a potem platyną.

Perfect_Usa_2.jpg

Na przełomie kwietnia i maja 2013 Perfect gościł w USA  gdzie przy komplecie publiczności spragnionej rocka w najlepszym wydaniu zespół wystąpił w New York, New Britain i Chicago. Ze względu na ogrome zainteresowanie koncertami Perfect-u w USA zdecydowano się na dodatkowy koncert w Chicago.

IMG_5073.jpg

17 maja 2013 w Łodzi miał miejsce zlot Oficjalnego Fan Clubu „Adrenalina“ podczas którego ze swoimi najwierniejszymi Fanami spotkał się zespół Perfect.

perfect_dzieciomulicy.jpg

 

W związku z koncertem charytatywnym 14 listopada 2013 roku w warszawskiej Stodole dodatkowy dochód dla "Fundacji Dzieci Ulicy" został zebrany ze sprzedaży CD – cegiełek ze specjalnie nagraną dla Dzieci Ulicy przez Perfect piosenką "My Nie Chcemy Być Dziećmi Ulicy" (muz. D. Kozakiewicz, sł. B. Olewicz). Do piosenki powstał również videoclip.

 

16 listopada 2013 Perfect wystąpił w londyńskim O2 Shepards Bush Empire.

Live.jpg

W grudniu 2013 na rynku ukazała się długo oczekiwana reedycja drugiego albumu "LIVE",  po raz pierwszy w wersji kompaktowej na CD oraz w pierwotnej wersji na winylu.

kr_sylwek2013.jpg

Rok 2013 Perfect zakończył koncertem na krakowskim Rynku podczas sylwestrowej imprezy stacji TVN.

DaDaDam.jpg

Najnowszy album Perfect-u zatytułowany "DaDaDam” ukazał się 9 czerwca 2014 roku. Na albumie znalazło się dwanaście kompozycji z tekstami m.in. Jacka Cygana, Wojciecha Waglowskiego, Bogdana Loebla, Andrzeja Mogielnickiego i Roberta Gawlińskiego. Album promował utwór "Wszystko ma swój czas" (muz. Dariusz Kozakiewicz, sł. Jacek Cygan) do którego powstał teledysk. Premierowy utwór "Wszystko ma swój czas" był przez wiele tygodni na szczytach list przebojów najbardziej znanych stacji radiowych w kraju.Niespełna trzy tygodnie po premierze album pokrył się złotem. Uroczystość wręczenia Złotej Płyty dla zespołu miała miejsce podczas koncertu "Lata z Radiem" w Stegnie 27.07.2014 r.

 

  

Autorem okładki najnowszego albumu Perfect-u jest twórca wielu okładek oraz loga zespołu Perfect, wspaniały polski artysta plastyk - Edward Lutczyn.

DSC01867.jpg

W tym samym roku Perfect uczestniczył w trasie "Lato z Radiem 2014" promując swój najnowszy album album "DaDaDam". Koncerty Perfect-u transmitowało na żywo na swoim portalu internetowym Polskie Radio.

 

 

rmffm2014.jpg

Perfect i Anna Frontczak (druga finalistka konkursu "Ja Cię Kręcę" RMF FM) nową wersję przeboju zespołu Lady Pank "Zawsze tam, gdzie ty".

 

Odnawiam_dusze.jpg

13 października 2014 miała miejsce premiera drugiego clipu promującego album "DaDaDam" do utworu "Odnawiam dusze".


 

mateuszetrojki.jpg

22 października Perfect otrzymał nagrodę "Mateusz Trójki 2014" za całokształt osiągnięć twórczych w kategorii "Muzyka Rozrywkowa". Galę z wręczenia nagród w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej transmitowało na żywo Polskie Radio.

strazak_mini.jpg

Pod koniec października 2014 miała miejsce premiera clipu w wersji animowanej do utworu "Strażak" produkcji Fan Clubu Adrenalina.

 

 

roze_gali.jpg

W listopadzie Perfect wziął udział w koncercie 'wROCK for Freedom - Dzień Niepodległości' z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Ponadto Perfect otrzymał nagrodę za płytę "DaDaDam" w kategorii muzyka podczas "Róże Gali 2014".

Live1995.jpg

Na rynku ukazał się zapis koncertu "Perfect Live 1995" w formie CD+DVD roku który miał miejsce na kortach Klubu Sportowego Legii w 1995 roku.

b_facebok2.jpg

Rok 2014 Perfect zakonczył koncertami w wersji akustycznej na które Fani długie czekali lata. Perfect zagrał w Filharmonii Częstochowskie oraz w Łodzi , zespół wystąpił także podczas Sylwestra z Dwójką (TVP2) na wrocławskim Rynku.

 

Artysta_25_lecia-RMF_FM.jpg

07.02.15 Perfect został wybrany Artystą 25-lecia podczas Gali RMF FM.

 

 

 

 

 

3.jpg

12.02.2015 w programie "Świat się kręci" (TVP1) zespół otrzymał od Fan Clubu Adrenalina "Platynową Płytę" za 35 perfekcyjnych lat. 

 

 

DSC08048.jpg

15 lutego podwójnym koncertem na warszawskim Torwarze Perfect rozpoczął Trasę Jubileuszową "Wszystko ma swój czas" z okazji 35-lecia. Wraz z Perfect-em wystąpili: Ryszard Sygitowicz oraz Patrycja Markowska.

 

 

 

DaDaDam.jpg

25 lutego album "DaDaDam" uzyskał status platynowej płyty. Natomiast 9 marca 2015 na rynku ukazała się wersja winylowa albumu "DaDaDam".

 

 

 

 

 

DSCN6458.jpg

8 marca Koncert jubileuszowy "Niepokonani - 35 lat Perfectu" w łódzkiej Atlas Arenie, był transmitowany na żywo przez Telewizję Polsat!

 

 

 

 

 

 

superjedynki2015.jpg

13 czerwca 2015 Perfect zdobywa podczas 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2015 SuperJedynkę za utwór "Wszystko ma swój czas" (kategoria Super Przebój) oraz SuperJedynkę widzów.

 

 

 

 

 

AG.JPG

27.07.2015 zmarł manager zespołu Perfect  Adam Galas (63 l.).

 

 

 

 

 

DSC02001.jpg

Podczas Festiwalu wRock for Freedom Wrocław 2015" (29.08.2015) Grzegorz Markowski odebrał z rąk przewodniczącego dolnosląskiej „Solidarności” Kazimierza Kimso statuetkę Solidariusza.

 

 

 

 

 

Niepokonani35lat.jpeg

W październiku na rynku ukazał się zapis z okazji 35-lecia zespołu Perfect zarejestrowany na DVD który odbył się w marcu 2015 roku w hali Atlas Arena w Łodzi. Wśród gości specjalnych pojawili się Ryszard Sygitowicz, Patrycja Markowska i Igor Herbut z grupy Lemon.

 

 

 

 

 

 

SylwesterNarodowy_B2_view.jpg

W październiku i listopadzie Perfect koncertował w Dublinie, Londynie, Manchesterze, w  Essen i Wiedniu.  Rok 2015 Perfect zakończył 31 grudnia koncertem sylwestrowym na warszawskich błoniach Stadionu Narodowego.

 

 

 

 

 

 

 

jestem_vinyl.jpg

25 stycznia 2016 na rynku nakładem wydawnictwa MTJ ukazała się długo oczekiwana reedycja albumu ”Jestem“. Ponadto w maju album ukazał się po raz pierwszy na podwójnym vinylu.

 

 

 

 

 

 

 

Perfect_The_Greatest_Hits2016.jpg

W maju 2016 na rynku nakładem wydawnictwa Warner Music Poland ukazał się podwójny album "The Greates Hits".

 

 

 

 

 

 

 

Perfect_Muzyka2016.jpg

W październiku 2016 roku na rynku ukazał się ostatni, dziewiąty album studyjny Perfect-u „Muzyka“. Na albumie znalazło się jedenaście nowych utworów w akustycznych aranżacjach. Album tak jak ostatnie albumy zespołu składający się głównie  z kompozycji Dariusza Kozakiewicza,  nie spotkał się ze zbytnim zainteresowaniem Fanów i przejdzie do historii jako najmniej znaczący w czterdziestoletniej historii kultowego zespołu.  Warto zaznaczyć, iż promocją ostatniego albumu grupy zajmowała się  Agnieszka Jaworska podczas gdy promocją albumów w poprzednich latach które zdobywały status platynowej lub złotej płyty, zajmował się w mediach głównie Marius Lenarczyk.

 

 

 

 

 

Oswiadczenie.jpg

W 2016 roku przejęcia domeny strony perfect.art.pl (strony Fan Clubu Adrenalina) założonej i prowadzonej od 2004 roku przez Mariusa Lenarczyka oraz bezczelnej kradzieży Fanpage´a na Facebooku (www.facebook.com/perfect) założonego w 2010 roku i prowadzonego przez Mariusa Lenarczyka  (właściciela i jedynego administratora obu stron oraz  założyciela oraz szefa jedynego Fan Clubu Perfect-u "FC Adrenalina" ) dopuściła się  Agnieszka Jaworska, ówczesna managerka zespołu Perfect, którą została po śmierci wieloletniego managera Perfect-u, Adama Galasa. Stronę www.perfect.art.pl Marius Lenarczyk odzyskał samodzielnie po kilku tygodniach natomiast Fanpage na Facebooku dopiero po czterech latach od kradzieży,  prawomocnym  wyrokiem sądowym w maju 2020 roku w Niemczech.

Jesienią 2020 roku  coraz bardziej sfrustowany nieprofesjonalnym sposobem prowadzenia zespołu grupę opuścił  po ponad czterdziestu latach, jedyny obok Grzegorza Markowskiego muzyk  z pierwszego kultowego składu Perfect-u, Piotr Szkudelski. Ostatnie dwa  pożegnalne koncerty zespołu w 2020 roku odbyły się bez Piotra Szkudelskiego o czym Fani dowiedzieli się  dopiero w dniu koncertów.

Pod koniec 2020 roku zespół zakończył działalność nie dokańczając trasy pożegnalnej w otoczce skandalu związanym z ubieganiem się o dotacje rządowe w wysokości pół miliona złoty przez Agnieszke Jaworską. 15 listopada na oficjalnym Fan Page Patrycji Markowskiej (córki lidera zespołu Perfect) ukazalo się  oświadczenie Grzegorza Markowskiego, w którym lider zespołu  Perfect poinformował opinię publiczną,  iż zespół  nie wiedział co robi managament i że Agnieszka Jaworska starała się o dotacje rządowe wyłącznie dla siebie i bez wiedzy zespołu, tym samym odcinając się od działań Agnieszki Jaworskiej.

Podczas zakończenia działalności zespołu z końcem 2020 roku,  oficjalna strona zespołu i legendy polskiego rocka na Facebooku założona i prowadzona przez Agnieszkę Jaworską liczyła zaledwie 4 tysiące osób, podczas gdy Fan Page na Facebooku założony i prowadzony przez Mariusa Lenarczyka liczył ponad 223.000 Fanów zespołu Perfect  (w tym tylko na przełomie listopada i grudnia zaliczył ponad milion wejść).

anna_cieplicka_manago.jpg

Pod koniec 2020 roku lider zespołu Perfect Grzegorz Markowski zakończył z współpracę z Agnieszką Jaworską  po publicznym oświadczeniu Grzegorza Markowskiego dotyczącego działalności Agnieszki Jaworskiej a jego nową managerką została Ania Cieplicka (managerka Patrycji Markowskiej) z grupy Musicart - www.musicart.pl.

fryderyk2020.jpg

Podczas koncertu najważniejszych polskich nagród muzycznych Fryderyki 2020 który miał miejsce w Szczecinie 4 sierpnia 2021 , Perfect otrzymał Fryderyka 2020  za całokształt twórczości.  W imieniu zespołu nagrodę odebrali  Jacek Krzaklewski i Piotr Szkudelski.

18.11.2021 roku zmarł po ciężkiej chorobie były gitarzysta Perfect-u ANDRZEJ URNY.

A.Urny_Baner.jpg

Ze względu na spore zainteresowanie Fanów koncertami nieistniejącego od 2020 roku zespołu Perfect, w lipcu 2020 roku został przez Fan Club Adrenalina powołany do życia projekt Adrenalina & Perfect (od nazwy oficjalnego długoletniego i kultowego Fan Clubu Perfect-u „Adrenalina“) do którego zostali zaproszeni byli muzycy Perfect-u: Ryszard Sygitowicz, Jacek Krzaklewski i Mietek Jurecki.


W ramach Adrenalina & Perfect powstał clip “Naiwny sen“ (słowa: Bogdan Olewicz, muzyka: Bartosz Wójcik & Jacek Krzaklewski), w którym udział wzięli wspomniani trzej muzycy Perfect-u oraz pozostali członkowie Projektu Bartosz „Bratek“ Wójcik, Piotr Skóra i Krzysztof „Junior “ Żurek. Adrenalina & Perfect został wstrzymany już miesiąc później z powodu nagłej śmierci Piotra Szkudelskiego (wieloletniego i jedynego perkusisty Perfect-u który nosił się zamiarem dołączenia do projektu ). Adrenalina & Perfect został wznowiony pod koniec stycznia 2023 roku.

baner.jpg

22.08.2022  roku zmarł niespodziewanie PIOTR SZKUDELSKI. W zespole Perfect nieprzerwanie od 1980 roku.

szkudel_rip.jpg

 

 

Opracowanie: Marius Lenarczyk

© 2004- 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone!

 

 

 

 

 

 

 

©2004-2024 Marius Lenarczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Odtwarzacz Multimedialny [#]