Zespół

Grzegorz Markowski

Vocal

»»


Piotr Urbanek

Gitara basowa

»»


Dariusz Kozakiewicz

Gitara

»»


Jacek Krzaklewski

Gitara

»»


Piotr Szkudelski

Perkusja

»»

Adam Galas

Management


Bogdan Olewicz

Perfect Poeta


Edward Lutczyn

Perfect Artysta


Wojciech Zieliński

Perfect Dyrygent

Edward Lutczyn

Perfect Artysta

 

Urodzony 8 VI 1947 r, w Heppenheim pod Frankfurtem n. Menem (Niemcy). Twórca Loga Perfect-u oraz projektant okładek większości płyt zespołu Perfect. Studiował w krakowskiej AGH (Akademia Górniczo-Hutnicza) od 1975 r.a od członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się rysunkiem satyrycznym (debiut w dwutygodniku "Student" w 1971 r.), plakatem, ilustracją książkową, scenografią, reklamą, filmem animowanym. Projektuje kalendarze, pocztówki, okładki płyt. Jego rysunki zamieszczały takie pisma jak: "Szpilki", "Jazz Forum", "Jazz", "Wiedza i Życie", "ITD.", "Przekrój", "Przegląd Tygodniowy", "Płomyczek", "Pardon", "Graphis Posters", "Graphis Annual" i "Modern Publicity". Wielokrotny laureat Złotej, Srebrnej i Brązowej Szpiki.

Czynnie uprawia rysunek satyryczny - siedem własnych zbiorów rysunków:
Narysuj mnie tato, O dziatkach i dziadkach, Czarna seria I, Czarna seria II, Czarna seryjka dla dzieci, Jak po sznurku oraz album To tylko żart i ilustrację książkową (zilustrował ponad 130 książek dla dzieci).

Współpracuje z wydawnictwami w RFN: Pestalozzi Verlag, Harenberg Verlag, Hahn Film AG.

Wydał serię 30 pocztówek i 10 plakatów autorskich.

Projektował scenografię i kostiumy do teatrów dramatycznych:
Teatr im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatr "Syrena" i Teatr "Komedia" w Warszawie, Teatr "Współczesny" w Szczecinie.

Współpracował z teatrami lalkowymi: "Pleciuga" w Szczecinie, "Kacperek" w Rzeszowie, "Lalka" w Warszawie, Teatrem Lalek w Białymstoku, również z Teatrem Lalki Maski i Aktora "Groteska" w Krakowie.

Przez szereg lat wykonywał oprawę graficzną Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Zaprojektował komplet postaci do pełnometrażowego filmu rysunkowego "Dawid i Sandy", a także dekoracje i postacie do dwóch serii (22 odcinki) animowanego serialu "Czarodziej Oz" dla łódzkiej wytwórni "Semafor". Dla poznańskiego Studia Filmów Animowanych wykonał projekty plastyczne do serialu "Erdal, Kiwi i Buwi".

Wieloletnia współpraca z czasopismami: "Student", "Echo Krakowa", "Przekrój", "Jazz Forum", magazyn "Jazz", "Płomyczek", ,Wiedza i Życie", "Szpilki", "Gazeta Wyborcza", "Reader's Digest", "Playboy", "Świerszczyk", "Przegląd Tygodniowy", tygodnik "ITD", sporadycznie z "Polityką", "Światem Młodych" i z magazynem "Dom', zaowocowała tysiącami ilustracji i okładek. W latach siedemdziesiątych prace Edwarda Lutczyna regularnie ukazywały się w satyrycznym magazynie "Pardon" (RFN). Prezentowano je również w rocznikach "Graphis Posters", "Graphis Annual" a także w "Modern Publicity".

Miał ponad 60 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 120 zbiorowych w kraju i zagranicą.Za dotychczasową działalność artystyczną otrzymał wiele nagród i wyróżnień, międzynarodowych i krajowych.

Zdjęcia:

Lutczyn1.jpg Lutczyn2.jpg
©2004-2024 Marius Lenarczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Odtwarzacz Multimedialny [#]