Gitarowy Rekord Świata 2020 – gramy online!

2020-04-01

Tegoroczna edycja Gitarowego Rekordu Świata po raz pierwszy w historii odbędzie się w całości w wersji online. To wyjątkowe okoliczności. Nie możemy spotkać się na wrocławskim Rynku, ale możemy wspólnie zagrać w sieci!

 

1 maja spróbujemy wspólnie stworzyć Największą Gitarową Orkiestrę Świata, która będzie miała szansę swoim zasięgiem objąć cały świat! Grać będziemy w swoich domach – na balkonach, ogródkach, przy otwartych oknach lub w fotelach przed ekranem komputera – gdzie Wam najwygodniej!

Podczas tegorocznego Rekordu przekażemy sobie znak UniVibe (ang. Uniting Vibration of Music), który oznacza jednoczącą moc muzyki. UniVibe to nowa idea – znak jedności i gest pozdrowienia, który w czasach epidemii może zastąpić podawanie ręki.

Transmisja z Wrocławia prowadzona będzie na stronie www.heyjoe.pl i naszych profilach Fb i YouTube oraz na kanałach patronów medialnych i partnerów, którzy włączą się do wspólnej gitarowej akcji. Gitarzystów będziemy prosić o zrobienie swojego zdjęcia z gitarą lub nakręcenie krótkiego filmiku i wstawienia na profil Fb wydarzenia Rekordu oraz na Instagram. Najlepsze filmy wykorzystamy w klipie z bicia Gitarowego Rekordu Świata 2020.

Oprócz głównego utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa, zagramy w tym roku między innymi utwór zespołu Budka Suflera pt. "Jest taki samotny dom" w hołdzie zmarłemu niedawno Romualdowi Lipce. Instrukcje jak zagrać, znajdziesz na naszej stronie www.heyjoe.pl w zakładce„Zagraj z nami".
Orkiestrę poprowadzi – jak co roku – Leszek Cichoński.

JAK PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO REKORDU?
Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata Online, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.

Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar (akustyczne, klasyczne, elektryczne, basowe), a także inne instrumenty strunowe – ukulele, mandoliny, banjo i bałałajki.
Aby z nami zagrać nie trzeba być pełnoletnim.

JAK WYSŁAĆ ZGŁOSZENIE?
1 maja wyślijcie do nas maila ze zgłoszeniem na adres: gramy@heyjoe.pl
W tytule napiszcie „Gramy!” w treści maila podajcie swoje imię i nazwisko oraz miejscowość. Załączcie wypełnioną kartę zgłoszeniową (do pobrania tu: https://heyjoe.pl/wp-content/uploads/2020/03/karta_uczestnictwa2020.doc).
Można wysłać kilka zgłoszeń w jednym mailu.

UWAGA: nie wysyłajcie zgłoszeń przed 1 maja, musimy mieć pewność, że gracie razem z nami w dniu imprezy!

Jeśli tylko możecie, 1 maja zróbcie zdjęcie z gitarą lub nakręćcie krótki filmik i wstawcie na profil Fb wydarzenia: https://www.facebook.com/events/333404514149711/ oraz na Instagram z #GitarowyRekord

Zróbcie swoją transmisję na Fb z miejsca, w którym zagracie i wcześniej powiadomcie znajomych, aby zasięgiem objąć maksymalnie dużo osób – publiczność zawsze jest ważna dla artysty!

SZANUJMY SĄSIADÓW!
Na gitarach elektrycznych grać będziemy wyłącznie na próbach wspólnego grania o godz. 14.00 i 15.00 oraz podczas bicia Rekordu od godz.15.50 do 16.20

Podczas prób poinformujcie sąsiadów i przechodniów o gitarowej akcji – zaproście na godz. 16.00 do kibicowania w realu – o ile to będzie możliwe – lub w Internecie.

CERTYFIKAT REKORDZISTY
W odpowiedzi na swoje zgłoszenie otrzymacie mailem Certyfikat Rekordzisty, który będzie można uzupełnić o swoje dane i wydrukować.

Pamiątkowe Certyfikaty Rekordzisty, jakie znacie z poprzednich edycji, można będzie odebrać do końca 2020 roku w klubie Stary Klasztor, przy ul. Purkyniego 1 we Wrocławiu. Odbiór odbywać się będzie za okazaniem maila z potwierdzeniem zgłoszenia; można poprosić o odbiór znajomych. Wasze imię, nazwisko oraz miejscowość, z której pochodzicie, umieszczone zostaną na Liście Uczestników Gitarowego Rekordu Świata Online 2020.

W historii Gitarowego Rekordu Guinnessa tegoroczna edycja zaznaczona będzie jako specjalna edycja online, tak więc, niezależnie od wyniku, w przyszłym roku do pobicia Rekordu nadal będziemy potrzebować 7423 + 1 grających razem gitar.

Program oraz szczegóły dotyczące przebiegu i organizacji imprezy podawać będziemy na bieżąco – sprawdzajcie najnowsze posty na wydarzeniu i oficjalną stronę Rekordu.

1 maja spotkajmy się w sieci, a za rok – we Wrocławiu!
https://www.facebook.com/events/333404514149711/

©2004-2024 Marius Lenarczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Odtwarzacz Multimedialny [#]